Přeskočit na hlavní obsah

Proč právě přírodní parfém?

Několik posledních dní pátrám a přemýšlím nad přírodními parfémy. Sledovala jsem videa a pořád se mi potvrzuje to, co si myslím a i to, co říkám na svých kurzech: "Přemýšlejte nad tím než si na sebe něco dáte! Jaký to bude mít vliv na vaše zdraví, co vám to přinese?" Sledovala jsem nedávno video, které mělo velmi trefný titulek: Je váš parfém toxický nebo je to "lék"?

Obrázek je z https://vetiveraromatics.com/

Přírodní parfémy mají dvě nevýhody:
- vydrží kratší dobu než parfémy syntetické,
- jejich vůně se může měnit vzhledem k přírodním materiálům. 1 rok se například sklidí levandule, která má víc sladších tónů a příští rok bude třeba více kafrová.. No přiznám se, že jsem v tomhle taky konzerva. Mám totiž svou oblíbenou Harmony Line kosmetiku. A to mám tak, že napíšu: Janiiii! Potřebovala bych, prosím, prosím, umíchat krém a masku a opalovák a rtěnku a tekuté mýdlo.. A Jani napíše, stejně jako to sluchátko v Machovi a Šebestový: "Ano, prosííím, jak si budete přát!"
A do pár dnů tu mám balíček. A já ho s radostí vybaluju.. a voním si s ním a ejhle! Krém voní trochu jinak než posledně. Ten minulý mě hodně bavil a najednou je jiný..Ou! Ale víte co.. řeknu si:. "Kotalíková, nebuď konzerva, tenhle je taky krásný!!" A patlám to na sebe a za tři dny už ani nevím, jak voněl ten před tím...  A vlastně mám radost, že nemám pořád to stejné. No jen taková poznámka k tomu, když je někdo zvyklý na nějakou vůni. Ty přírodní parfémy prostě nemohou mít pořád stejnou vůni, protože ne vždycky seženete stejné suroviny.

A pak ty přírodní parfémy mají taky dost výhod:
+ můžete si je tvořit sami,
+ příznivě působí na vaší psychiku,
+ můžete si udělat parfém se záměrem (podpořit svou osobnost, podpořit ty stránky sebe,které chcete zvýraznit),
+ parfém lze vytvořit přímo pro vás na míru, bude jedinečný stejně jako vy,
+ každý z parfémů má za sebou příběh tvorby,
+ působí příznivě i na vaše zdraví,
+ dáte si parfém do lahvičky, která s vámi souzní.

Prostě těch výhod je víc. Tečka. Taky se dají parfémy kombinovat s bachovkami třeba..
Éééé už mě víc nenapadá :)
Tvořte vůně, experimentujte, nebojte se, je to krásné dobrodružství!
Voňavé pozdravy vám všem,

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč v mém kufru nenajdete oleje od Young Living, DoTerra, Justu a dalších..

Marketingové triky MLM firem, prodávající éterické oleje. Proč tyto značky nepoužívám a proč je považuji za nevhodné. Má na kvalitu vliv cena?

Proč můj kufr, v kterém je aktuálně více než 120 různých éterických olejů, neobsahuje ani jeden olej nejvyšší terapeutické kvality?

Ha?!!
Označení kvality éterických olejů
Asi proto, že žádné oleje nejvyšší terapeutické kvality neexistují. Není žádná autorita, která by rozhodovala, co je a není terapeutická kvalita.
Všechny éterické oleje mají nějaké terapeutické účinky. Mohou mít různé účinky na psychiku nebo na fyzické tělo. Podle jejich složení nebo vůně můžeme usuzovat, na co budou užitečné.

Účastníci kurzů, mí klienti i další lidi, co se zajímají o aromaterapii se mě ptají:

Jak tedy poznám ty správné oleje?  Je jasné, že když vám někdo představí terapeutickou kvalitu, lékopisnou kvalitu a .. kvalitu.. co si vyberete?

Bez hlubší znalosti asi pravděpodobně první dvě.

Terapeutická kvalita .. neexistuje, lékopisná kvalita, podle mého pátrání,…

7 éterických olejů pro čerstvé školkáčky

Několik jednoduchých receptů, jak zvládnout s malými dětmi začátek školního roku levou zadní. Protože dostávám teď mnoho dotazů, jak dětem zpříjemnit vstup do školky a školy, sepsala jsem své zkušenosti. Recepty můžete použít dle potřeby. Důležité je, aby dětem směsi nebo jednotlivé oleje voněly a byly pro ně příjemné. Nechte se inspirovat a vést vlastním nosem. :)


Směs proti obavám  Některé děti mohou trpět obavami z toho, co je čeká. Můžeme jim pomoci tyto obavy překonat pomocí následující směsi: 2 díly bergamotu,
1 díl borovice,
3 díly levandule.

Tuto směs uchováme ve skleněné lahvičce. Použít jí lze těmito způsoby: 3 kapky směsi dáme do polévkové lžíce smetany a vmícháme do koupele, 5 kapek směsi dáme do aromalampy a necháme 15 minut v místnosti, kde jsou děti, 3 kapky směsi přidáme do 10 ml rostlinného oleje a dítě touto směsí namasírujeme, 1 kapku směsi nakapeme na kapesník nebo aroma medailon a necháme dítě, aby si dle potřeby inhalovalo.
Pečující směs Děti, které mají rád…

Rodičovská aromaterapie nejen pro začátek školního roku

Jak zharmonizovat v září svou práci, dětí školu, případné dojíždění a kroužky to často vyžaduje velmi dobré manažerské a logistické schopnosti.. Někdy je to fakt k zbláznění. Znáte to taky? Já to prožívám už 9 let, někdy více někdy méně. Vím, že když to dobře zvládnu, mám pak po celý školní rok relativní pohodu.

V předchozích dílech seriálu si můžete přečíst o tom jak zpříjemnit školkovým dětem adaptaci a jak pomoci dětem zvládnout začátek roku ve škole

Pozitivní ráno K nastartování nového dne můžete použít éterické oleje pomeranč s kapkou černého pepře. Tyto silice můžete nakapat ráno do aromalampy. Lze si také vyrobit i olejový parfém: 8 ml rostlinného oleje
3 kapky pomeranče sladkého,
2 kapky černého pepře.
Černý pepř jde nahradit i éterickým olejem kardamom. Vše smícháme a dáme do roll-onu. Roll-on pak používáme podle potřeby na místa, kde pulzují tepny (vnitřní strana zápěstí, krk, podkolenní jamky). Pomeranč navodí optimismus, harmonizuje psychiku. U černého pepře využi…