Přeskočit na hlavní obsah

Proč právě přírodní parfém?

Několik posledních dní pátrám a přemýšlím nad přírodními parfémy. Sledovala jsem videa a pořád se mi potvrzuje to, co si myslím a i to, co říkám na svých kurzech: "Přemýšlejte nad tím než si na sebe něco dáte! Jaký to bude mít vliv na vaše zdraví, co vám to přinese?" Sledovala jsem nedávno video, které mělo velmi trefný titulek: Je váš parfém toxický nebo je to "lék"?

Obrázek je z https://vetiveraromatics.com/

Přírodní parfémy mají dvě nevýhody:
- vydrží kratší dobu než parfémy syntetické,
- jejich vůně se může měnit vzhledem k přírodním materiálům. 1 rok se například sklidí levandule, která má víc sladších tónů a příští rok bude třeba více kafrová.. No přiznám se, že jsem v tomhle taky konzerva. Mám totiž svou oblíbenou Harmony Line kosmetiku. A to mám tak, že napíšu: Janiiii! Potřebovala bych, prosím, prosím, umíchat krém a masku a opalovák a rtěnku a tekuté mýdlo.. A Jani napíše, stejně jako to sluchátko v Machovi a Šebestový: "Ano, prosííím, jak si budete přát!"
A do pár dnů tu mám balíček. A já ho s radostí vybaluju.. a voním si s ním a ejhle! Krém voní trochu jinak než posledně. Ten minulý mě hodně bavil a najednou je jiný..Ou! Ale víte co.. řeknu si:. "Kotalíková, nebuď konzerva, tenhle je taky krásný!!" A patlám to na sebe a za tři dny už ani nevím, jak voněl ten před tím...  A vlastně mám radost, že nemám pořád to stejné. No jen taková poznámka k tomu, když je někdo zvyklý na nějakou vůni. Ty přírodní parfémy prostě nemohou mít pořád stejnou vůni, protože ne vždycky seženete stejné suroviny.

A pak ty přírodní parfémy mají taky dost výhod:
+ můžete si je tvořit sami,
+ příznivě působí na vaší psychiku,
+ můžete si udělat parfém se záměrem (podpořit svou osobnost, podpořit ty stránky sebe,které chcete zvýraznit),
+ parfém lze vytvořit přímo pro vás na míru, bude jedinečný stejně jako vy,
+ každý z parfémů má za sebou příběh tvorby,
+ působí příznivě i na vaše zdraví,
+ dáte si parfém do lahvičky, která s vámi souzní.

Prostě těch výhod je víc. Tečka. Taky se dají parfémy kombinovat s bachovkami třeba..
Éééé už mě víc nenapadá :)
Tvořte vůně, experimentujte, nebojte se, je to krásné dobrodružství!
Voňavé pozdravy vám všem,

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč v mém kufru nenajdete oleje od Young Living, DoTerra, Justu a dalších..

Marketingové triky MLM firem, prodávající éterické oleje. Proč tyto značky nepoužívám a proč je považuji za nevhodné. Má na kvalitu vliv cena?

Proč můj kufr, v kterém je aktuálně více než 120 různých éterických olejů, neobsahuje ani jeden olej nejvyšší terapeutické kvality?

Ha?!!
Označení kvality éterických olejů
Asi proto, že žádné oleje nejvyšší terapeutické kvality neexistují. Není žádná autorita, která by rozhodovala, co je a není terapeutická kvalita.
Všechny éterické oleje mají nějaké terapeutické účinky. Mohou mít různé účinky na psychiku nebo na fyzické tělo. Podle jejich složení nebo vůně můžeme usuzovat, na co budou užitečné.

Účastníci kurzů, mí klienti i další lidi, co se zajímají o aromaterapii se mě ptají:

Jak tedy poznám ty správné oleje?  Je jasné, že když vám někdo představí terapeutickou kvalitu, lékopisnou kvalitu a .. kvalitu.. co si vyberete?

Bez hlubší znalosti asi pravděpodobně první dvě.

Terapeutická kvalita .. neexistuje, lékopisná kvalita, podle mého pátrání,…

Jednoduchý osvěžovač vzduchu s éterickými oleji

Často se mě lidé ptají, jak si vyrobit přírodní difuzér s éterickými oleji na osvěžení vzduchu či navonění prostoru.
Začala jsem pro sebe i své klienty vyrábět jednoduchou variantu s gelovými kuličkami.



Vezměte gelové vodní perly, napusťte do nich studenou vodu. Vyberte éterické oleje, které nejsou příliš těkavé a nakapejte do vody.



Perly se několikanásobně zvětší a nasáknou vodu i éterické oleje. Dobře promíchejte a dejte do láhve nebo do patentní sklenice. Pokud necháte difuzér otevřený, budou se gelové perly zmenšovat. Obnovíte je zase tím, že napustíte na kuličky vodu a přidáte opět éterické oleje. Místo vody můžete také použít hydroláty. Třeba tymiánový nebo hřebíčkový!

Sílu vůně můžete regulovat pomocí uzavírání a otevírání sklenice.

Do difuzéru můžete použít například následující směs éterických olejů:
Svěží
10 kapek litsea cubeba
5 kapek smrku
5 kapek geránia

Zklidňující
8 kapek levandule
4 kapky palmorůžové
4 kapky kadidlovníku

Osvěžovač můžete umístit například do předsíně,…

Prázdná náruč - když se miminko rozhodne odejít

Přijít o miminko je pro  ženy a jejich rodiny psychicky velmi náročná situace. Jedná se bohužel i o celospolečenské tabu a ženy někdy nenacházejí podporu u svých blízkých ani přátel a zůstávají na celou situaci samy.  
Těhotenství je většinou radostná událost v životě ženy, rodiny. Jsou ale i chvíle, kdy se miminko, z naprosto neznámých příčin rozhodne, že se nenarodí. Stává se to v různých fázích těhotenství, nejčastěji v prvním trimestru. Neobvyklé, bohužel, nejsou ani případy, kdy se miminko narodí mrtvé nebo zemře několik hodin po porodu.
Jak tedy mohou pomoci přírodní prostředky, co mohou ženy udělat, na koho se mohou obrátit?

Zamlklé těhotenství nebo samovolný potrat
Nejvíce žen si zažije potrat v prvním trimestru. Je to něco s čím se běžně počítá, mnoho párů oznamuje těhotenství až po 12. týdnu, protože už jakási „jistota“, že to nejhorší miminko s maminkou zvládli a teď už jen oba porostou do krásy. Jsou však případy, kdy se miminko přestane vyvíjet a přestane mu tlouci srd…