Přeskočit na hlavní obsah

7 éterických olejů pro čerstvé školkáčky

Několik jednoduchých receptů, jak zvládnout s malými dětmi začátek školního roku levou zadní. Protože dostávám teď mnoho dotazů, jak dětem zpříjemnit vstup do školky a školy, sepsala jsem své zkušenosti. Recepty můžete použít dle potřeby. Důležité je, aby dětem směsi nebo jednotlivé oleje voněly a byly pro ně příjemné. Nechte se inspirovat a vést vlastním nosem. :)


Směs proti obavám  

Některé děti mohou trpět obavami z toho, co je čeká. Můžeme jim pomoci tyto obavy překonat pomocí následující směsi:
2 díly bergamotu,
1 díl borovice,
3 díly levandule.

Tuto směs uchováme ve skleněné lahvičce. Použít jí lze těmito způsoby:
3 kapky směsi dáme do polévkové lžíce smetany a vmícháme do koupele,
5 kapek směsi dáme do aromalampy a necháme 15 minut v místnosti, kde jsou děti,
3 kapky směsi přidáme do 10 ml rostlinného oleje a dítě touto směsí namasírujeme,
1 kapku směsi nakapeme na kapesník nebo aroma medailon a necháme dítě, aby si dle potřeby inhalovalo.


Pečující směs

Děti, které mají rády objetí a rády se mazlí, mohou stálý kontakt ve školce postrádat. Navrhla jsem proto tedy „pečující směs“, která se skládá z
2 dílů mandarinky červené,
2 dílů vanilky,
1 dílu geránia,
1 dílu levandule.
Silice smícháme a uchováme v lahvičce a použijeme stejným způsobem jako synergii proti obavám.

Dáváte-li vaše dítko poprvé do školky, můžete zkusit tento tip: 

Používejte 2-3 éterické oleje jako parfém, nebo je používejte doma jako ambientní sprej. Výběr silic záleží čistě na vaší preferenci, tady není nutné vybírat přesně, Při nástupu do školky můžete dát svému děťátku s sebou plyšáka či hračku navoněnou stejnými éterickými oleji. Také můžete společně vyrobit doma malý keramický aroma medailon a na ten éterické oleje nakapat. Budou mít tak dvojí účinek. V první řadě bude jejich vůně propojovat malého školkáčka s domovem a s vůní rodičů a v druhé řadě pomůže zvyšovat imunitu.

Pokud byste si nevěděli rady s výběrem sáhněte po éterickém oleji levandule, mateřídouška nebo majoránka.
Na  psychiku dáváme co nejnižší koncentrace – takové, abychom silice cítili. Rozhodně ne více. Pokud bychom chtěli využít efekt posílení imunity, můžeme koncentraci mírně posílit. Uvedené tři silice pečují o psychiku, nastolují pocit bezpečí, jsou dobrými nervovými toniky a dodávají sílu zvládnout novou situaci. Éterické oleje je potřeba vždy zředit do rostlinného oleje a použít jako olejový parfém nebo je nakapejte do rozprašovače a doplňte alkoholem a poté vodou.Vhodné ředění je 5 kapek do 10 ml nosiče. V další částech seriálu se zaměříme na školní děti a pak i na nás, na rodiče.

Přeji vám, abyste začátek školního roku zvládli všichni s grácií, popřípadě jste si ho vyvoněli tak, aby vás nic nezaskočilo.Pokud si nejste jistí v používání aromaterapie, doporučuji zkontaktovat odborného aromaterapeuta, který vám poskytne odborné informace a případně ošetření.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč v mém kufru nenajdete oleje od Young Living, DoTerra, Justu a dalších..

Marketingové triky MLM firem, prodávající éterické oleje. Proč tyto značky nepoužívám a proč je považuji za nevhodné. Má na kvalitu vliv cena?

Proč můj kufr, v kterém je aktuálně více než 120 různých éterických olejů, neobsahuje ani jeden olej nejvyšší terapeutické kvality?

Ha?!!
Označení kvality éterických olejů
Asi proto, že žádné oleje nejvyšší terapeutické kvality neexistují. Není žádná autorita, která by rozhodovala, co je a není terapeutická kvalita.
Všechny éterické oleje mají nějaké terapeutické účinky. Mohou mít různé účinky na psychiku nebo na fyzické tělo. Podle jejich složení nebo vůně můžeme usuzovat, na co budou užitečné.

Účastníci kurzů, mí klienti i další lidi, co se zajímají o aromaterapii se mě ptají:

Jak tedy poznám ty správné oleje?  Je jasné, že když vám někdo představí terapeutickou kvalitu, lékopisnou kvalitu a .. kvalitu.. co si vyberete?

Bez hlubší znalosti asi pravděpodobně první dvě.

Terapeutická kvalita .. neexistuje, lékopisná kvalita, podle mého pátrání,…

Rodičovská aromaterapie nejen pro začátek školního roku

Jak zharmonizovat v září svou práci, dětí školu, případné dojíždění a kroužky to často vyžaduje velmi dobré manažerské a logistické schopnosti.. Někdy je to fakt k zbláznění. Znáte to taky? Já to prožívám už 9 let, někdy více někdy méně. Vím, že když to dobře zvládnu, mám pak po celý školní rok relativní pohodu.

V předchozích dílech seriálu si můžete přečíst o tom jak zpříjemnit školkovým dětem adaptaci a jak pomoci dětem zvládnout začátek roku ve škole

Pozitivní ráno K nastartování nového dne můžete použít éterické oleje pomeranč s kapkou černého pepře. Tyto silice můžete nakapat ráno do aromalampy. Lze si také vyrobit i olejový parfém: 8 ml rostlinného oleje
3 kapky pomeranče sladkého,
2 kapky černého pepře.
Černý pepř jde nahradit i éterickým olejem kardamom. Vše smícháme a dáme do roll-onu. Roll-on pak používáme podle potřeby na místa, kde pulzují tepny (vnitřní strana zápěstí, krk, podkolenní jamky). Pomeranč navodí optimismus, harmonizuje psychiku. U černého pepře využi…