Přeskočit na hlavní obsah

7 éterických olejů pro čerstvé školkáčky

Několik jednoduchých receptů, jak zvládnout s malými dětmi začátek školního roku levou zadní. Protože dostávám teď mnoho dotazů, jak dětem zpříjemnit vstup do školky a školy, sepsala jsem své zkušenosti. Recepty můžete použít dle potřeby. Důležité je, aby dětem směsi nebo jednotlivé oleje voněly a byly pro ně příjemné. Nechte se inspirovat a vést vlastním nosem. :)


Směs proti obavám  

Některé děti mohou trpět obavami z toho, co je čeká. Můžeme jim pomoci tyto obavy překonat pomocí následující směsi:
2 díly bergamotu,
1 díl borovice,
3 díly levandule.

Tuto směs uchováme ve skleněné lahvičce. Použít jí lze těmito způsoby:
3 kapky směsi dáme do polévkové lžíce smetany a vmícháme do koupele,
5 kapek směsi dáme do aromalampy a necháme 15 minut v místnosti, kde jsou děti,
3 kapky směsi přidáme do 10 ml rostlinného oleje a dítě touto směsí namasírujeme,
1 kapku směsi nakapeme na kapesník nebo aroma medailon a necháme dítě, aby si dle potřeby inhalovalo.


Pečující směs

Děti, které mají rády objetí a rády se mazlí, mohou stálý kontakt ve školce postrádat. Navrhla jsem proto tedy „pečující směs“, která se skládá z
2 dílů mandarinky červené,
2 dílů vanilky,
1 dílu geránia,
1 dílu levandule.
Silice smícháme a uchováme v lahvičce a použijeme stejným způsobem jako synergii proti obavám.

Dáváte-li vaše dítko poprvé do školky, můžete zkusit tento tip: 

Používejte 2-3 éterické oleje jako parfém, nebo je používejte doma jako ambientní sprej. Výběr silic záleží čistě na vaší preferenci, tady není nutné vybírat přesně, Při nástupu do školky můžete dát svému děťátku s sebou plyšáka či hračku navoněnou stejnými éterickými oleji. Také můžete společně vyrobit doma malý keramický aroma medailon a na ten éterické oleje nakapat. Budou mít tak dvojí účinek. V první řadě bude jejich vůně propojovat malého školkáčka s domovem a s vůní rodičů a v druhé řadě pomůže zvyšovat imunitu.

Pokud byste si nevěděli rady s výběrem sáhněte po éterickém oleji levandule, mateřídouška nebo majoránka.
Na  psychiku dáváme co nejnižší koncentrace – takové, abychom silice cítili. Rozhodně ne více. Pokud bychom chtěli využít efekt posílení imunity, můžeme koncentraci mírně posílit. Uvedené tři silice pečují o psychiku, nastolují pocit bezpečí, jsou dobrými nervovými toniky a dodávají sílu zvládnout novou situaci. Éterické oleje je potřeba vždy zředit do rostlinného oleje a použít jako olejový parfém nebo je nakapejte do rozprašovače a doplňte alkoholem a poté vodou.Vhodné ředění je 5 kapek do 10 ml nosiče. V další částech seriálu se zaměříme na školní děti a pak i na nás, na rodiče.

Přeji vám, abyste začátek školního roku zvládli všichni s grácií, popřípadě jste si ho vyvoněli tak, aby vás nic nezaskočilo.Pokud si nejste jistí v používání aromaterapie, doporučuji zkontaktovat odborného aromaterapeuta, který vám poskytne odborné informace a případně ošetření.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč v mém kufru nenajdete oleje od Young Living, DoTerra, Justu a dalších..

Marketingové triky MLM firem, prodávající éterické oleje. Proč tyto značky nepoužívám a proč je považuji za nevhodné. Má na kvalitu vliv cena?

Proč můj kufr, v kterém je aktuálně více než 120 různých éterických olejů, neobsahuje ani jeden olej nejvyšší terapeutické kvality?

Ha?!!
Označení kvality éterických olejů
Asi proto, že žádné oleje nejvyšší terapeutické kvality neexistují. Není žádná autorita, která by rozhodovala, co je a není terapeutická kvalita.
Všechny éterické oleje mají nějaké terapeutické účinky. Mohou mít různé účinky na psychiku nebo na fyzické tělo. Podle jejich složení nebo vůně můžeme usuzovat, na co budou užitečné.

Účastníci kurzů, mí klienti i další lidi, co se zajímají o aromaterapii se mě ptají:

Jak tedy poznám ty správné oleje?  Je jasné, že když vám někdo představí terapeutickou kvalitu, lékopisnou kvalitu a .. kvalitu.. co si vyberete?

Bez hlubší znalosti asi pravděpodobně první dvě.

Terapeutická kvalita .. neexistuje, lékopisná kvalita, podle mého pátrání,…

Prázdná náruč - když se miminko rozhodne odejít

Přijít o miminko je pro  ženy a jejich rodiny psychicky velmi náročná situace. Jedná se bohužel i o celospolečenské tabu a ženy někdy nenacházejí podporu u svých blízkých ani přátel a zůstávají na celou situaci samy.  
Těhotenství je většinou radostná událost v životě ženy, rodiny. Jsou ale i chvíle, kdy se miminko, z naprosto neznámých příčin rozhodne, že se nenarodí. Stává se to v různých fázích těhotenství, nejčastěji v prvním trimestru. Neobvyklé, bohužel, nejsou ani případy, kdy se miminko narodí mrtvé nebo zemře několik hodin po porodu.
Jak tedy mohou pomoci přírodní prostředky, co mohou ženy udělat, na koho se mohou obrátit?

Zamlklé těhotenství nebo samovolný potrat
Nejvíce žen si zažije potrat v prvním trimestru. Je to něco s čím se běžně počítá, mnoho párů oznamuje těhotenství až po 12. týdnu, protože už jakási „jistota“, že to nejhorší miminko s maminkou zvládli a teď už jen oba porostou do krásy. Jsou však případy, kdy se miminko přestane vyvíjet a přestane mu tlouci srd…

Jednoduchý osvěžovač vzduchu s éterickými oleji

Často se mě lidé ptají, jak si vyrobit přírodní difuzér s éterickými oleji na osvěžení vzduchu či navonění prostoru.
Začala jsem pro sebe i své klienty vyrábět jednoduchou variantu s gelovými kuličkami.Vezměte gelové vodní perly, napusťte do nich studenou vodu. Vyberte éterické oleje, které nejsou příliš těkavé a nakapejte do vody.Perly se několikanásobně zvětší a nasáknou vodu i éterické oleje. Dobře promíchejte a dejte do láhve nebo do patentní sklenice. Pokud necháte difuzér otevřený, budou se gelové perly zmenšovat. Obnovíte je zase tím, že napustíte na kuličky vodu a přidáte opět éterické oleje. Místo vody můžete také použít hydroláty. Třeba tymiánový nebo hřebíčkový!

Sílu vůně můžete regulovat pomocí uzavírání a otevírání sklenice.

Do difuzéru můžete použít například následující směs éterických olejů:
Svěží
10 kapek litsea cubeba
5 kapek smrku
5 kapek geránia

Zklidňující
8 kapek levandule
4 kapky palmorůžové
4 kapky kadidlovníku

Osvěžovač můžete umístit například do předsíně,…