Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikl kurz základů aromaterapie

Kurz základů aromaterapie dělám už od roku 2012. Podle mých záznamů první z nich proběhl na apríla, ale nebyl to vtip. Konal se v přednáškové místnosti čajovny Šamanka a byl úplně plný.
Testovací, první.. vůbec jsem netušila, jestli to budu schopná odříkat, celý ten víkend, na kolik hodin mi to vyjde a hlavně, jak to celé dopadne.
Celý tento kurz byl logickým vyústěním mé poradenské činnosti na mém oblíbeném serveru www.baby-cafe.cz. V diskusi Alternativní léčba, jsme spolu s kolegyní homeopatkou Janou B. radily maminkám s kašlem, rýmou, bolavým uchem, ekzémy, nadýmáním, červeným krkem.. no bylo toho požehnaně. Pravidelně jsem každý večer nebo i přes den,  usedala a psala odpovědi. Dotazy se opakovaly, tak jsem ty nejčastější sepsala do Deníčků, kde je najdete i dnes.

Jenže pořád jsem narážela na určitou nejistotu maminek v zacházení s aromaterapií.. takže, co naplat, budu jim to stejně muset vysvětlit tváří v tvář.

A tak se i stalo. V kurzu jsem zúročila i spoustu své praxe se svými dětmi, či dětmi mých klientů, hodiny poradenské praxe na "BC". Díky všem, co mi dávali i zpětnou vazbu, bylo to pro mě důležité. Já prostě vím, že ta aromaterapie funguje, ale je fajn slyšet i od okolí, že i oni s ní mají své skvělé zkušenosti. Díky kurzu se aromaterapie stala součástí života téměř dvou stovek žen a 3 mužů :) Někteří z absolventů dokonce šli studovat Institut aromaterapie. Jo!

Díky mé šťouravosti kurz neustále reviduji podle posledních poznatků nejen ze své praxe, ale i z poznatků mých kolegů a také čerpám klinických studií. Aromaterapie udělala od doby, kdy tento kurz dělám poměrně zajímavý "kotrmelec". Hodně věcí se objasnilo, přišly sem nové informace.

Protože aromaterapii miluju, jsem moc ráda, že můžu ty krásné informace o tom, jak působí třeba levandule a eukalyptus nebo kadidlovník, předávat dál. Taky říkám, to co jsem zažila a co dobře znám a mám osahané. Na konci nás vždycky čekají praktické recepty a hlavně míchání vlastní směsky. To je totiž parádní inspirace pro všechny.

Prostě si to pořád užívám. Pořád mi ta moje práce voní. A i když se po těch dvou dnech vracím domů vlastně docela unavená, tak jsem šťastná, že jsem mohla ukázat lidem, co miluju.

Děkuji všem, kteří se mnou strávili můj oblíbený víkend a těším se i na každého dalšího.

Krásný voňavý den, přeje

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč v mém kufru nenajdete oleje od Young Living, DoTerra, Justu a dalších..

Marketingové triky MLM firem, prodávající éterické oleje. Proč tyto značky nepoužívám a proč je považuji za nevhodné. Má na kvalitu vliv cena?

Proč můj kufr, v kterém je aktuálně více než 120 různých éterických olejů, neobsahuje ani jeden olej nejvyšší terapeutické kvality?

Ha?!!
Označení kvality éterických olejů
Asi proto, že žádné oleje nejvyšší terapeutické kvality neexistují. Není žádná autorita, která by rozhodovala, co je a není terapeutická kvalita.
Všechny éterické oleje mají nějaké terapeutické účinky. Mohou mít různé účinky na psychiku nebo na fyzické tělo. Podle jejich složení nebo vůně můžeme usuzovat, na co budou užitečné.

Účastníci kurzů, mí klienti i další lidi, co se zajímají o aromaterapii se mě ptají:

Jak tedy poznám ty správné oleje?  Je jasné, že když vám někdo představí terapeutickou kvalitu, lékopisnou kvalitu a .. kvalitu.. co si vyberete?

Bez hlubší znalosti asi pravděpodobně první dvě.

Terapeutická kvalita .. neexistuje, lékopisná kvalita, podle mého pátrání,…

Jednoduchý osvěžovač vzduchu s éterickými oleji

Často se mě lidé ptají, jak si vyrobit přírodní difuzér s éterickými oleji na osvěžení vzduchu či navonění prostoru.
Začala jsem pro sebe i své klienty vyrábět jednoduchou variantu s gelovými kuličkami.Vezměte gelové vodní perly, napusťte do nich studenou vodu. Vyberte éterické oleje, které nejsou příliš těkavé a nakapejte do vody.Perly se několikanásobně zvětší a nasáknou vodu i éterické oleje. Dobře promíchejte a dejte do láhve nebo do patentní sklenice. Pokud necháte difuzér otevřený, budou se gelové perly zmenšovat. Obnovíte je zase tím, že napustíte na kuličky vodu a přidáte opět éterické oleje. Místo vody můžete také použít hydroláty. Třeba tymiánový nebo hřebíčkový!

Sílu vůně můžete regulovat pomocí uzavírání a otevírání sklenice.

Do difuzéru můžete použít například následující směs éterických olejů:
Svěží
10 kapek litsea cubeba
5 kapek smrku
5 kapek geránia

Zklidňující
8 kapek levandule
4 kapky palmorůžové
4 kapky kadidlovníku

Osvěžovač můžete umístit například do předsíně,…

7 éterických olejů pro čerstvé školkáčky

Několik jednoduchých receptů, jak zvládnout s malými dětmi začátek školního roku levou zadní. Protože dostávám teď mnoho dotazů, jak dětem zpříjemnit vstup do školky a školy, sepsala jsem své zkušenosti. Recepty můžete použít dle potřeby. Důležité je, aby dětem směsi nebo jednotlivé oleje voněly a byly pro ně příjemné. Nechte se inspirovat a vést vlastním nosem. :)


Směs proti obavám  Některé děti mohou trpět obavami z toho, co je čeká. Můžeme jim pomoci tyto obavy překonat pomocí následující směsi: 2 díly bergamotu,
1 díl borovice,
3 díly levandule.

Tuto směs uchováme ve skleněné lahvičce. Použít jí lze těmito způsoby: 3 kapky směsi dáme do polévkové lžíce smetany a vmícháme do koupele, 5 kapek směsi dáme do aromalampy a necháme 15 minut v místnosti, kde jsou děti, 3 kapky směsi přidáme do 10 ml rostlinného oleje a dítě touto směsí namasírujeme, 1 kapku směsi nakapeme na kapesník nebo aroma medailon a necháme dítě, aby si dle potřeby inhalovalo.
Pečující směs Děti, které mají rád…